Čínský imperiální drak zlatý 70 cm 3D tisk

Kód: P0097
849 Kč
Na objednávku
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Detailní informace

Český výrobek
Český výrobek
Vytištěno z českých materiálu na českých tiskárnách
Rostlinný produkt
Ze 100 %
potvůrky jsou z rostlinného materiálu
Vyrobeno s láskou
Vyrobeno s láskou
Pomocí pečlivé ruční práce v kombinaci s moderní technologií

Detailní popis produktu

Nejposvátnější ze všech zvířat

V dávných dobách byl drak považován za nejposvátnější zvíře, a proto býval symbolem říše čínských císařů. Je to první ze čtyř čínských božských tvorů, následují jednorožec, fénix a želva. Na rozdíl od zlého draka zobrazovaného v západní kultuře, čínský drak je dobromyslné a vlídné stvoření. Je uctíván jako božský vládce jezer, řek a moří. Je to silný, ale citlivý tvor, který přináší déšť na zemi, urychluje růst plodin a ochlazuje pracující.

Drakem protkaná kultura

Čínský drak je také symbol čínského národa. Čínské heslo "Long De Chuan Ren" znamená, že Číňané jsou potomci draka. Čínští císaři si mysleli, že jsou skuteční draci a synové nebes. Také postele, ve kterých spí, nazývají dračí postele, trůn nazývají trůnem draka a císařovi slavnostní šaty se honosí přízviskem dračí šaty.

Drak coby symbol silné, houževnaté a spravedlivé osobnosti

Draci jsou hluboce zakořeněni v čínské kultuře, legenda čínského draka prostupuje starověkými čínskými civilizacemi a formovaly jejich kulturu až dodnes. Jeho shovívavost znamená velikost, dobrotu a požehnání. Čínský drak symbolizuje sílu a dokonalost, statečnost a odvahu, hrdinství a vytrvalost, ušlechtilost a božství. Drak překonává všechny překážky až ke konečnému úspěchu. Je energický, rozhodný, optimistický, inteligentní a ambiciózní.

Ve starověké Číně neměl nikdo žádné pochybnosti o existenci draků. Lidé jevili velkou úctu pro draky a vyobrazovali je v malbách, řezbách, na sochách a v příbězích, a díky ní se stal drak symbolem čínského lidu. Všichni Číňané, včetně císaře, se před podobiznou draka uklonili s úctou a bázní. Drak se stal symbolem a dokonce byl přenesen na národní vlajku poslední feudální dynastie Qing.

 

VýTVOR je vyrobený na 3D tiskárně z materiálu PLA metoudou MDF ve vysokém rozlišení.

Modely nejsou vhodné pro děti do tří let. Při nesprávné manipulaci se mohou rozlomit a stát se potencionálně nebezpečné. 

Autorkou modelů je Cinderwing3D, od které máme licenci pro prodej výrobků.

 

Nabízíme potvůrky, které sami vyrábíme na 3D tiskárnách. Tiskneme především z eko materiálu PLA znamé také jako Kyselina polymléčná a to je produkt z kukuřičného či bramborového škrobu nebo cukrové třtiny.

Potvůrky mohou vypadat křehce, ale jsou odolné a vydrží i drsnější zacházení, odolnost sami s dcerou testujeme. :-)

Pokud tedy potřebujete antistresovou hračku a nevšední dárek  pro dítě či dospělého, zkuste naši potvůrku, vykouzlení úsměvu zaručujeme.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Draci a dráčci
Kód produktu: 3D110

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: